EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Strajk listonoszy trwa

Dziś zastrajkowała większość z poznańskich listonoszy. Strajkują doręczyciele z całego Trójmiasta. W rejonie Białegostoku nie wyszedł dziś poza pocztę żaden ze 160 listonoszy. W Olsztynie, decyzja o strajku listonoszy może zapaść w każdej chwili. Listonosze tworzą komitety strajkowe w poszczególnych urzędach pocztowych. W województwie łódzkim główne urzędy pocztowe w Bełchatowie, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim i Wolborzu były wczoraj zamknięte, do pracy nie wyszli listonosze w Bełchatowie i Moszczenicy. Protestują listonosze w Częstochowie. W Warszawie strajkuje połowa doręczycieli. Strajkują listonosze z niektórych urzędów w woj. mazowieckiego np. Otwock i Karczew. Wczoraj strajkowali prawie wszyscy doręczyciele z Krakowa. We Wrocławiu, tylko część listonoszy nie roznosi listów. W Suwałkach listonosze poparli ogólnopolski protest kolegów, jednak czekają do piątku na wynik rozmów przedstawicieli "Solidarności" z dyrekcją Poczty Polskiej w Warszawie.

Do pracy wrócili, po trzech dniach strajku, listonosze z Kielc i woj. świętokrzyskiego. Zapowiadają jednak, że jak postulat płacowy nie zostanie spełniony, podejmą protest ponownie. W dzisiejszym wydaniu Gazeta Wyborcza pisze, że dyrekcja Poczty Polskiej akceptuje wszystkie postulaty załóg oprócz płacowych; proponuje jedynie podniesienie płacy minimalnej listonosza z 900 do 1100 zł. brutto. Stanowisko to zostało przez większość komitetów protestacyjny odrzucone, po pierwsze dlatego, że żądają zdecydowanie większej podwyżki, po drugie, ponieważ - wbrew temu doniesieniu - nie wszystkie postulaty dot. warunków i organizacji pracy zostały uwzględnione. Nie doszło też do porozumienia między "Solidarnością" a dyrekcją Poczty Polskiej.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.