EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Listonosze protestują drugi tydzień

Trwa ogólnopolska akcja strajkowa listonoszy zapoczątkowana w zeszły poniedziałek przez pracowników z Gdańska. Dziś po dwóch dnia przerwy i fiasku piątkowych negocjacji z dyrekcją poczty w Warszawie, ponownie rozpoczęli strajk listonosze z Trójmiasta. Do ich protestu mieli się dziś przyłączyć także, w ramach rozszerzania protestu, pracownicy innych działów. Trwa - trzeci dzień - akcja strajkowa listonoszy z Kielc i województwa świętokrzyskiego. W Poznaniu stanęło kilka poczt; listonosze z wielkopolski czekają na ostateczne ustosunkowanie się dyrekcji poczty do ich postulatów do środy rana. Protest pracowników poczty objął także Wrocław, Szczecin, Kraków, Częstochowę Lublin i Rzeszów.

W cały kraju planowane są także pikiety solidarnościowe z protestującymi. Dziś (20 listopada) odbędzie się o godz. 15.00. pikieta w Gdańsku (pod urzędem pocztowym nr 6 przy ul. Grunwadzkiej) organizowana przez Inicjatywę Pracowniczą i Federacją Anarchistyczną. W czwartek (23 listopada) odbędzie się pikieta pod pocztą główną we Wrocławiu organizowana przez WZZ "Sierpień'80". Na środę (22 listopada) planowane są demonstracje w Poznaniu i Warszawie.

W Warszawie maja się dziś zacząć negocjacje prowadzone prze dyrekcję Poczty Polskiej ze związkami zawodowymi. Rzecznik Poczty Polskiej Radosław Kazimierski powiedział Polskiemu Radiu że są duże szanse na szybkie rozwiązanie sporu. Kazimierski zapewnił, że Poczta Polska wypłaci pracownikom wynegocjowane wcześniej w tym roku zaległe podwyżki i jest gotowa rozmawiać o podwyżce na przyszły rok. Rzecznik zastrzegł, że na razie jest za wcześnie mówić o konkretnych sumach podwyżek. Cześć pocztowców (ruch strajkowy w zasadzie odbywa się poza strukturami związkowymi) obawia się, że zostanie podpisanie fasadowe porozumienie, które w zasadniczy sposób nie wpłynie na polepszenie warunków pracy pracowników poczty, a zwłaszcza na poziom ich wynagrodzeń.

Apelujemy o nagłaśnianie postulatów strajkujących i organizowanie akcji solidarnościowych.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.