EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Szczecin: O kooperatywach i Abramowskim

abramowskiWe wtorek, 7 grudnia 2010, o godzinie 19.00, Stowarzyszenie „Obywatele obywatelom” - wydawca kwartalnika społeczno-politycznego „Obywatel” i OZZ „Inicjatywa Pracownicza” w Szczecinie zapraszają do Społecznego Infopunktu Alert, przy ul. Śląskiej 34 w Szczecinie, na spotkanie „Edward Abramowski i spółdzielczość”. Wstęp wolny.

 

Na spotkaniu zostanie omówiona myśl i działalność praktyczna Edwarda Abramowskiego. W temat wprowadzi wykład historyczny na temat ruchów spółdzielczych w Polsce i za granicą. W dyskusji udział weźmie redaktor „Obywatela”, Konrad Malec. W dalszej części prelekcji zostanie poruszony temat różnych form współpracy w celu osiągania wspólnych korzyści oraz możliwości wykorzystania siły rynkowej nabywcy „zbiorowego” w postaci stowarzyszeń, czy innych organizacji o charakterze wspólnotowym. Przyjrzymy się powstawaniu ruchu spółdzielczego w przedwojennej Polsce – jak i zastanowimy się nad współczesnymi możliwościami praktycznego wykorzystania modeli ekonomicznych wypracowanych przez pionierów polskiego kooperatyzmu. Poruszymy także wątek nowoczesnych form samoorganizacji i pracy grupowej dla wspólnego dobra, takich jak ruch open source, Open Access, Creative Commons, wiki itp. oraz opowiemy o funkcjonowaniu współczesnych kooperatyw spożywców.

Podczas dyskusji będzie można otrzymać książkę „Kooperatywa. Polskie korzenie przedsiębiorczości społecznej”, zawierającą najważniejsze pisma spółdzielcze Edwarda Abramowskiego. „Kooperatywa” to jedno z wielu zapomnianych słów, któremu naszym zdaniem warto przywrócić należny blask. Czym jest idea kooperatyzmu? Dlaczego warto ją odświeżać i przypominać? Czym jest "duch współpracy" i czy odszedł w zapomnienie? A może da się go odnaleźć we współczesnej kulturze, polityce i gospodarce?

Kwartalnik społeczno-polityczny „Obywatel”
www.obywatel.org.pl

Społeczny Infopunkt Alert
www.facebook.com/infopunktalert

 

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.