Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Referendum strajkowe w Amazon

Ogłaszamy, że 15 lipca rozpoczynamy w Poznaniu referendum strajkowe oraz odbędzie się akcja protestacyjna. Amazon pod presją ogłosił podwyżki wcześniej, ale płace są wciąż niskie a normy zawyżone.

Oba związki zawodowe OZZ Inicjatywa Pracownicza oraz Solidarność domagają się w sporze zbiorowym 1. Godnych podwyżek (25 zł na rękę) 2. Nowej oceny pracowniczej (stop feedbackom). 3 Stabilnych warunków pracy – umów na czas nieokreślony.

W dniach 22.05-30.05 odbyły się rokowania między związkami a Amazon. Spotykaliśmy się trzy razy we Wrocławiu. Nie doszło do porozumienia: 5.06. podpisaliśmy protokół rozbieżności.

W dniach 18.06.-2.07 odbyły się mediacje z udziałem zewnętrznego mediatora. Spotykaliśmy się z pracodawcą dwukrotnie pod Poznaniem. Nie doszło do porozumienia. Amazon nie zgodził się na zawieszenie feedbacków, negocjowanie ze związkami wysokości podwyżek, wycofanie umów agencyjnych i czasowych, zaakceptowanie istotnych zmian w ocenie pracowniczej. Pracodawca jednostronnie zerwał mediacje mimo dalszej chęci rozmów z naszej strony. Jednocześnie wysłał nam informację, że chce dalej rozmawiać, ale poza sporem.

Amazon przestraszył się możliwości, jakie daje nam spór zbiorowy i tego że my – pracownicy będziemy chcieli je wszystkie wykorzystać. Dlatego od początku stara się go jak najszybciej zakończyć. Nie damy się zwieść, robimy kolejny krok i przystępujemy do referendum. Pokażmy w nim naszą siłę!

Po naszej stronie są argumenty prawne, opinie biegłych, prawników i ekonomistów, wygrane sprawy sądowe. Amazon powinien płacić więcej. Normy są za wysokie. Amazon traktuje nas jak roboty, gdy wypomina, że robimy 99%. Dość pracy w obawie, czy przyjdą z feedbackiem i czy przedłużą nam umowę!

Abyśmy mogli zorganizować legalny strajk w całym Amazonie musimy zorganizować i wygrać REFERENDUM STRAJKOWE w każdym centrum. Potrwa ono kilka miesięcy. Będzie można też zagłosować przez internet.

ZAGŁOSUJ W REFERENDUM – PIERWSZY DZIEŃ JUŻ 15 LIPCA W POZNANIU!
KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY!

Wkrótce podamy harmonogram innych dat i lokalizacji.

Związki zawodowe: Inicjatywa Pracownicza oraz Solidarność

Powrót na górę