EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

II Anarchistyczny Festiwal Filmowy

Plakat II edycji Anarchistycznego Festiwalu Filmowego
Plakat II edycji Anarchistycznego Festiwalu Filmowego

W dniach 29 czerwca - 1 lipca w Warszawie oraz 6-7 lipca w Łodzi, odbędzie się druga edycja Anarchistycznego Festiwalu Filmowego. Wydarzenie, organizowane przez warszawskie i łódzki komisje OZZ IP, ma na celu zaprezentowanie filmów odnoszących się do bieżących problemów społecznych, ekonomicznych i politycznych z perspektywy radykalnej.

[Strona internetowa AFF] [Wydarzenie na Facebooku - Warszawa] [Wydarzenie na Facebooku - Łódź

Filmy, które zostaną wyświetlone podczas tegorocznej edycji Festiwalu, zostały podzielone na 7 bloków tematycznych: "anarchizm", "antykolonializm", "antyfaszyzm", "walka klas", "opór kobiet", "ekologia" oraz "klasyka kina". Festiwal otwiera projekcja filmu dokumentalnego "Anarchista z przypadku" [strona www filmu], który pokazuje historię Carne'a Rossa - dyplomaty, który porzucił pracę dla brytyjskiego rządu i zafascynował sie współczesną praktyka ruchu anarchistycznego: ruchem Occupy Wall Street, kurdyjską autonomią w Rożawie i myślą Noama Chomsky'ego. Poza historią Rossa, na AFF zostaną także wyświetlone filmy o walce poznańskich żłobianek o godne pensje i prawa kobiet ("Strajk kobiet trwa"), historii hiszpańskiej organizacji "Mujeres Libres" ("Nieposkromione. Historia Mujeres Libres"), współpracy koncernu Volkswagen z faszystowską dyktaturą w Brazylii ("Współwinni? Volkswagen i brazylijska dyktatura"), masowych ruchu na rzecz niepodległości Katalonii ("Pierwszy dzień października"), walce południowoafrykańskich kobiet o godne warunki mieszkaniowe ("Silne jak skała"), anarchistycznych projektach i inicjatywach w Grecji, Hiszpanii, Katalonii i Niemczech ("Projekt A"), rozwoju greckiego ruchu faszystowskiego ("Złoty świt: sprawa osobista") oraz akcjach przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej ("Zostaw ją!") i projektowi budowy rurociągu Keystone XL w USA ("Ponad wszystko"). Poza dokumentami, na AFF pokazane zostaną także klasyki kina brytyjskiego ("Samotność długodystansowca", "Codziennie z wyjątkiem świąt" oraz "O, dreamland"), a pokazem zamykającym wydarzenie będzie projekcja filmu fabularnego "Miłość i anarchia" opowiadającego historię romansu prostytutki i anarchisty, którzy wspólnie planują zamach na Benito Mussoliniego.

Matronat nad wydarzeniem objęły: Le Mode Diplomatique - edycja polska, Praktyka Teoretyczna, Feminoteka, A-tak, Inny świat (pismo anarchistyczne) oraz portal Balcerowicz.com

Repertuar II edycji Anarchistycznego Festiwalu Filmowego

WARSZAWA:
29.06 (piątek)
17:00 – Współwinni? Volkswagen i brazylijska dyktatura (ADA Puławska)
18:00 – Nieposkromione. Historia „Mujeres Libres” (ADA Puławska)
20:30 – Anarchista z przypadku – Pokaz otwarcia (Kino Muranów)

30.06 (sobota)
11:00 – Złoty Świt: sprawa osobista (ADA Puławska)
12:45 – Strajk kobiet trwa (ADA Puławska) - po projekcji dyskusja z bohaterkami filmu
15:10 – Pierwszy dzień października (ADA Puławska)
17:00 – Silne jak skała (ADA Puławska) - po projekcji wideokonferencja z reżyserką
20:00 – Samotność Długodystansowca (Kino Iluzjon)

01.07 (niedziela)
11:00 – Projekt A (ADA Puławska)
12:45 – O, Dreamland + Codziennie z wyjątkiem Świąt (ADA Puławska)
14:30 – Ponad wszystko (ADA Puławska)
16:25 – Zostaw ją! (ADA Puławska)
20:00 – Miłość i Anarchia – Pokaz zamykający (Kino Iluzjon)

ŁÓDŹ (wszystkie projekcje odbędą się w klubie Protestacja):

6.07 (piątek)
17:30 – Pierwszy dzień października
18:15 – Współwinni? Volkswagen i brazylijska dyktatura
19:30 – Złoty Świt: sprawa osobista
21:00 – Projekt A

7.07 (sobota)
16:00 – Silne jak skała
17:45 – Strajk kobiet trwa
19:30 – Zostaw ją!
20:30 – Nieposkromione. Historia „Mujeres Libres”
21:30 – Anarchista z przypadku
23:00 – After AFF: Sambor – elektro disco potańcówka

II Anarchistyczny Festiwal Filmowy [zwiastun]

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.